سوالات متداول

سوالات متداول

1-تا چه تاریخی می توانم مقاله خود را ارسال کنم؟

تاریخ های مهم در سمت راست صفحه اصلی سایت قابل رویت می باشد. هر گونه تغییر و تمدید احتمالی در صفحه اصلی (اخبار سایت) اطلاع رسانی خواد شد.

2-آیا برای ارسال و ثبت نهایی مقالات باید تا تاریخ اعلام شده صبر کنم؟

خیر، در بازه زمانی پذیرش مقاله شما می توانید اقدام به ارسال و ثبت نهایی مقاله خود نمایید. همچنین با توجه به مراجعه همزمان تعداد زیادی از کاربران در روزهای پایانی پیشنهاد می گردد مراحل ارسال و ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نفرمایید.

3-آیا برای ارسال مقاله به این کنفرانس باید فرمت خاصی را رعایت کنم؟

برای حفظ هماهنگی مقالات درج شده در مجموعه مقالات کنفرانس رعایت فرمت نگارش کنفرانس (سربرگ، چهارچوب مقاله و فونت های پیشنهادی) الزامی می باشد. از این رو پیشنهاد می گردد قبل از ارسال مقاله خود در قسمت (فرمت نگارش مقالات) فایل راهنما را دانلود و مقاله خود را به فرمت پیشنهادی تنظیم نمایید.

4-آیا در متن مقاله، آوردن چکیده الزامی است؟

در هنگام ثبت مقاله در سامانه، وارد کردن چکیده مقاله به دو زبان فارسی و انگلیسی لازم می باشد. علاوه بر ثبت در سامانه، مقاله ارسالی شما باید تمام متن (عنوان، چکیده، بدنه اصلی مقاله و منابع) ارسال گردد.

5-آیا مقالات مروری نیز مورد پذیرش واقع می شوند؟

بله، مقالات مروری که درباره موضوعات علمی به روز باشند نیز مورد داوری قرار می گیرند لیکن اولویت ارائه شفاهی با مقالات پژوهشی اصیل می باشد.

6-نتیجه داوری مقالات چه زمانی اعلام می شود؟

پذیرش یا عدم پذیرش مقالات حداکثر 7 روز کاری پس از ارسال مقاله مشخص می گردد.

7-آیا داوری زودهنگام برای مقاله امکان پذیر می باشد؟

در موارد ضروری می توانید درخواست داوری زودهنگام مقاله خود را از طریق ایمیل به دبیرخانه اعلام نمایید. در این صورت تلاش می گردد در صورت امکان حداکثر 4 روز کاری پس از ارسال مقاله، نتیجه داوری مقاله شما اعلام گردد.

8-هر نویسنده مجاز به ارائه چند مقاله به این کنفرانس می باشد؟

محدودیتی در ارائه مقاله توسط پژوهشگران نیست.

9-آیا بدون مقاله نیز می توان در کنفرانس شرکت کرد؟

با توجه به مطرح شدن مباحث علمی در کنفرانس و استفاده از نقطه نظرات اساتید برجسته، پژوهشگران علاقمند به حوزه های مرتبط با کنفرانس می توانند به عنوان شرکت کننده بدون مقاله در جلسه کنفرانس حضور داشته باشند. این دسته از پژوهشگران گواهی حضور در کنفرانس به همراه بسته کنفرانس را دریافت خواهند کرد.v

10-مقاله را از چه طریقی برای کنفرانس ارسال نمایم؟ ازطریق ایمیل یا سامانه کاربران؟ چگونه؟

برای ارسال مقاله قبل از هر کاری بایستی در قسمت ثبت نام سایت اطلاعات خود را ثبت نمایید. سپس در قسمت ورود به سیستم نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. پس از ورود به سامانه کاربران جهت ارسال مقاله در منو ارسال مقاله جدید مراحل ثبت مقاله را گام به گام طی نمایید (برای کسب اطلاعات بیشتر به منوی نحوه ارسال مقالات مراجعه نمایید.) نکته: ثبت مقاله از طریق ایمیل انجام نمی پذیرد و بدیهی است مقاله ارسالی از طریق ایمیل بررسی نمی گردد و فرآیند پذیرش را با مشکل مواجه می سازد. ایمیل های کنفرانس صرفاً جهت پاسخ گویی به نظرات، پیشنهادات، سؤالات و مشکلات پژوهشگران می باشد.

11-از چه طریق می توانم وضعیت پذیرش مقاله خود را بررسی کنم؟

هر گونه تغییر در وضعیت ثبت نام و ارسال مقاله در سامانه کاربری از طریق ایمیل ثبت شده در سامانه به اطلاع شما خواهد رسید. علاوه بر این شما می توانید وضعیت مقالات ارسالی خود را در سامانه کاربری مشاهده نمایید.

12-نحوه پذیرش مقالات چگونه است؟

داوری مقاله شما در 5 سطح اعلام خواهد شد: 1)ارائه شفاهی: این سطح بالاترین سطح پذیرش مقاله می باشد و در صورت حضور در کنفرانس می توانید مقاله خود را ارائه دهید. 2) پوستر: سطح دوم پذیرش مقالات ارائه به صورت پوستر می باشد. پژوهشگران می بایست پوستر مقاله خود را در فرمت تعیین شده به دبیرخانه ارسال نمایند. 3)چاپ در مجموعه مقالات: سطح سوم پذیرش مقاله درج در مجموعه مقالات کنفرانس می باشد. 4)پذیرش مشروط: در این حالت داوران اصلاحات مورد نیاز را به پژوهشگران اعلام و پس از اقدام به رفع، مجدد مورد بررسی قرار خواهد کرد. 5)عدم پذیرش: در این حالت با توجه به معیارهای پذیرش مقاله از طرف کمیته علمی، مقاله پذیرش نشده است.

13-آیا قبل از ارسال مقاله هزینه ای پرداخت می گردد؟

هزینه های کنفرانس به چه میزان است؟ خیر. ثبت نام در سامانه کنفرانس، ارسال و داوری مقالات رایگان خواهد بود و پژوهشگران صرفاً پس از پذیرش مقالات (که از طریق ایمیل اطلاع رسانی و در پنل کاربری قابل رویت خواهد یود) جهت ثبت نام نهایی، هزینه شرکت در کنفرانس را پرداخت خواهند نمود. شرکت در کنفرانس به سه صورت زیر انجام می پذیرد، که در هر مورد هزینه ها و خدمات کنفرانس برای متقاضیان مختلف (اعضای هیئت علمی، دانشجویان و ثبت نام کنندگان آزاد) تعریف و در زیر ارائه شده است: الف) حضور در کنفرانس با ارائه مقاله ب) حضور در کنفرانس بدون ارائه مقاله ج) شرکت غیرحضوری در کنفرانس با ارائه مقاله لیست هزینه ها و توضیحات مربوط به هر کدام از گروه های بالا در قسمت تعرفه های ثبت نام نشان داده شده است.

14-در قبال هزینه پرداختی چه مواردی به پژوهشگران تحویل می گردد؟ آیا تمام نویسندگان بایستی هزینه بپردازند؟

هزینه پرداختی برای شرکت کنندگان حضوری شامل دریافت کارت ورود به جلسه کنفرانس، دریافت بسته کنفرانس شامل CD مجموعه مقالات، گواهی حضور در کنفرانس، گواهی پذیرش مقاله به تعداد نویسندگان و سایر خدمات که توسط دبیرخانه اطلاع رسانی و توسط پژوهشگران انتخاب می گردد (برای مثال، گواهی بین المللی و هدایای ویژه کنفرانس) می‌باشد. بدیهی است اگر تمام نویسندگان مقاله درخواست بسته کنفرانس را داشته باشند، بایستی به تعداد هر نفر و مطابق با تعرفه های ثبت نام کنفرانس، هزینه را پرداخت نمایند؛ در غیر اینصورت خدمات تعیین شده برای نویسنده مسئول مکاتبات (صاحب پنل) ارائه می گردد. هزینه پرداختی برای شرکت کنندگان غیرحضوری شامل دریافت بسته کنفرانس حاوی CD مجموعه مقالات، گواهی پذیرش مقاله به تعداد نویسندگان و سایر خدمات که توسط دبیرخانه اطلاع رسانی و توسط پژوهشگران انتخاب می گردد (برای مثال، گواهی بین المللی و هدایای ویژه کنفرانس) می‌باشد.

15-آیا نویسندگان همکار گواهینامه دریافت می کنند؟

بله، با ثبت نام نهایی هر مقاله، به تعداد نویسندگان گواهینامه مجزا صادر می گردد و در روز کنفرانس به نویسنده مسئول تحویل داده می شود. در صورت ثبت نام غیر حضوری، گواهینامه های نویسندگان همکار در داخل بسته کنفرانس برای نویسنده مسئول مکاتبات (صاحب پنل) از طریق پست ارسال می گردد.

16-در صورت تمایل به شرکت در کنفرانس یا ثبت نهایی مقاله، نحوه پرداخت هزینه های ثبت نام چگونه است؟

برای شرکت در کنفرانس و استفاده از مزایای آن ابتدا ثبت نام مقاله خود را نهایی کنید و در ادامه فرایند ثبت نام می توانید، خدمات جانبی معرفی شده از طرف دبیرخانه را مشخص نمایید و سپس اقدام به پرداخت وجه به دو روش زیر نمایند: • از طریق پرداخت اینترنتی از طریق درگاه الکترونیکی در سامانه کاربران •از طریق ثبت فیش (برای موارد ویژه)

17-در چه شرایطی می توانم از تخفیف در ثبت نام استفاده نمایم؟

به طور کلی اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه ها و دانشجویان محترم می توانند با ارسال اسکن گواهی های مربوطه از تخفیف در ثبت نام بهرمند شوند. علاوه بر این پژوهشگرانی که در بازه زمانی اول ثبت نام خود را نهایی می کنند می توانند از تخفیف در ثبت نام نیز استفاده نمایند. بازه زمانی ثبت نام با تخفیف در تاریخ های مهم قابل رویت می باشد. برای مشاهده تعرفه¬های ثبت نام به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

18-فرمت ارائه شفاهی و پوستر مقالات چه زمانی اعلام می گردد؟

کمیته اجرایی حداقل 5 روز قبل از برگزاری کنفرانس فایل راهنما جهت تهیه فایل پاورپوینت ارائه شفاهی و پوستر را در سایت قرار می دهد. لازم به ذکر می باشد فایل هایی که طبق فرمت ارائه شده تهیه نمی گردند مورد بررسی قرار نمی گیرند.

19-در صورت پذیرفته شدن مقاله در کنفرانس و عدم تمایل به شرکت حضوری آیا گواهی پذیرش مقاله صادر خواهد شد؟

در صورت عدم حضور در کنفرانس و تمایل به دریافت گواهی پذیرش، پیشنهاد می گردد به صورت غیر حضوری در کنفرانس ثبت نام نمایید.

20-مقاله من به صورت شفاهی پذیرش شده است، آیا حتما باید در روز کنفرانس ارائه دهم؟

در صورتیکه ثبت نام شما حضوری باشد امکان ارائه مقاله در روز کنفرانس برای شما فراهم می باشد؛ اما در صورتیکه ثبت نام شما غیر حضوری باشد گواهی پذیرش مقاله مبنی بر ارائه شواهی برای شما صادر خواهد گردید لیکن گواهی حضور در کنفرانس برای شما صادر نمی گردد.

تاریخ های مهم

ثبت نام و ایجاد پنل کاربری

ثبت نام

ورود به سیستم

پوستر کنفرانس

امکان نمایه و چاپ مقالات در:

اخبار نمایه سازی


معرفی کنفرانس

about conferenceبا توجه به اهمیت موضوع توسعه و ترویج صحیح علوم و مهندسی و ضرورت تبادل نظر منظم صاحب نظران این حوزه، پس از برگزاری موفق دوره اول کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم، تکنولوژی و دانش در تاریخ 21 دی ماه ۱۳۹۶ (مطابق با 11 ژانویه 2018) در هلسینکی فنلاند، شورای سیاست گذاری کنفرانس در نظر دارد دوره دوم این رویداد علمی را با هدف ايجاد فرصتي مناسب براي تبادل اطلاعات و ارایه‎ دستاوردهاي پژوهشي و علمی انديشمندان،پژوهشگران و دست‌اندرکاران در حوزه های مختلف علوم و تکنولوژی در تاریخ 25 خرداد 1397 (مطابق با 15 ژوئن 2018) در شهر هانوفر آلمان برگزار نماید.

ادامه مطلب

🔗 دسترسی سریع

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی، لطفا جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های کنگره در خبرنامه کنگره عضو شوید

تمامی حقوق این سایت متعلق به کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم, تکنولوژی و دانش می باشد.
طراحی و اجرا توسط Confsystem